10-10-2012 13:16
1041
Taraftarlardan Riga Boya'ya Anlamlı Ziyaret

 

 

Taraftarlar Federasyonundan Riga Boya"ya Teşekkür

Çeşitli spor dallarında 20 takıma destek veren Riga-Coonex Boya"nın Onursal Başkanı Mahmut Tuncel, "Bizim bu yaptığımız aslında renklerin kardeşliği olarak da adlandırılabilir. Tek hayalim Adana takımlarını Spor Toto Süper Ligi"nde görmek" dedi.

Çeşitli spor dallarında 20 takıma destek veren Riga-Coonex Boya'nın Onursal Başkanı Mahmut Tuncel, "Bizim bu yaptığımız aslında renklerin kardeşliği olarak da adlandırılabilir. Tek hayalim Adana takımlarını Spor Toto Süper Ligi'nde görmek" dedi. 

Tüm Futbol Taraftarları Federasyonu, spor dolarlına verdiği önem ve katkılarından dolayı Riga- Coonex Boya'yı ziyaret ederek, Onursal Başkan Mahmut Tuncel'e teşekkür etti. Federasyon Başkanı Abdullah Tuğbay, herkesin Riga Boya gibi spora katkı sağlamasının Türk sporu için önemli olduğunu belirterek, Tuncel'e plaket takdim etti.

Tuncel ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Keşke her iş adamı kendi şehrine destek olsa, spor ve rekabet daha dostane olurdu. Biz elimizden geldiğince destek olmaya çalıştık. Bizim bu yaptığımız aslında renklerin kardeşliği olarak da adlandırılabilir. Bu kardeşliğe bizimde katkımız olursa daha çok mutlu oluruz" dedi. 

Adanaspor ile Adana Demirspor'un Adana'nın birer değeri olduğunu söyleyen Tuncel, bu kulüplere yaptıkları maddi katkının, ilerleyen zamanlarda da süreceğini belirtti. Tuncel, "Her iki Adana takımına karınca kararınca maddi anlamda destek olmanın gururunu yaşıyorum. Bir Adanalı olarak üzerime düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ve yapacağım da. Riga Boya olarak gücümüzün yettiği yere kadar Adanaspor ve Adana Demirspor'a destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Tuncel, tek hayalinin Adana takımlarını Spor Toto Süper Ligi'nde görmek olduğunu ifade ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Neden her iki takımımda Süper Lige çıkmasın? Neden İstanbul takımları gibi Adanın takımları da Avrupada oynamasın? Bunu yapabilecek güç içimizde var aslında. İşte tam da bu noktada renklerin kardeşliği devreye giriyor. Kavgayla değil, dostça ve hatta el ele Süper Lige ve Avrupa'ya gidebiliriz. Adana Demirspor ve Adanaspor Spor Toto Süper Lig'ine çıkarsa, benim için en büyük hediye olur. Bu konuda üzerime ne düşüyorsa yapmaya hazırım. Yeter ki Adana'mız layık olduğu yerlere gelsin."


( 1041 Okunma )