11-10-2012 13:43
3360
Telekulak İçin Riga Boya (Ses Geçirmeyen Boya)

Türk boya sektörünün zor bir dönemden geçtiğini, AR-GE’ye önem vermeyenlerin, herkesin ürettiğini üretenlerin kapanmak zorunda kaldığını vurgulayan Mahmut Tuncel, üniversitelere de işbirliği çağrısında bulunarak, "istiyorlarsa son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarımı da üniversitelerimizin hizmetine sunarım. Yeter ki araştırsınlar, yeni ürün geliştirsinler. Sonuçta kazanan Türkiye olacaktır’ dedi.

 
Türkiye’nin önde gelen boya firmalarından Riga ve Coonex boyalarının Onursal Başkanı Mahmut Tuncel, ses geçirmeyenden, ortam dinletmeyene kadar AR-GE (Araştırma-Geliştirme) çalışmaları sonucu ürettiği boyalarla, dünya pazarlarında Türk ürünlerine olan güvende önemli bir pay sahibi olmasının gururunu yaşadıklarını bildirdi.
 
Adana Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 4  fabrikanın yanı sıra  Gaziantep’te  üç, Ankara’da bir, İzmit’te dört, İzmir’de iki ve İstanbul’daki bir farikasında ürettiği yaklaşık bin çeşit boyayı başta Ortadoğu ve Türk Cumhuriyetleri ile Avrupa olmak üzere birçok ülkeye ihraç eden Mahmut Tuncel, üniversitelerin yeterince araştırma yapmamasından yakındı.
 
Türk boya sektörünün zor bir dönemden geçtiğini, AR-GE’ye önem vermeyenlerin, herkesin ürettiğini üretenlerin kapanmak zorunda kaldığını vurgulayan Mahmut Tuncel, üniversitelere de işbirliği çağrısında bulunarak, ‘’Biz büyük bir AR-GE ekibiyle çalışıyoruz. Firmamızın en önemli departmanlarından birisi bu ekip’’ dedi.
 
Tuncel,  son teknolojiyle donatılmış laboratuvarlarını da üniversitelerin hizmetine açmaya hazır olduğunu belirterek,  şunları söyledi:
 
‘’Çukurova üniversitesine daha önce bu konuda öneride bulunduk ancak, ilgilenen olmadı. Üniversitemizde şimdi yeni bir yönetim var. Dileğimiz, yeni yönetimin bu konda duyarlı davranıp, bizim sunduğumuz imkanları değerlendirmeleri. Biz göreve hazırız. Yeter ki araştırsınlar, yeni ürün geliştirsinler. Sonuçta kazanan Türkiye olacaktır.’’
 
‘’Günümüzde artık hem kaliteli üretim yapacaksın, hem de marka yaratacaksın, başka türlü kazanma şansınız yok. Ben dünyanın en kaliteli boyasını ürettiğimi iddia ediyorum’’ diyen Mahmut  Tuncel, ihraç ettiği her üründen de numune alıp saklamaya özen gösterdiğini kaydetti.
 
Ürünlerini markasının garantisiyle ihraç ettiğini anlatan Mahmut Tuncel, bu  sayede geçen yılki cirosunun 400 milyon liraya ulaştığını vurgulayarak,  ‘’İnşaat grubunda Riga markasını ve sanayi grubunda Coonex markasını yarattık. Ses geçirmeyenden ortam dinletmeyene kadar yaklaşık bin çeşit boya üretiyoruz’’ dedi.
 
Hedefinin tüm dünyaya boya göndermek olduğunu belirten Mahmut Tuncel, şöyle konuştu:
 
‘’Amerika’ya da Fransa’ya da,  İtalya’ya da boya gönderdim. Şu an Avusturya ile pazarlıktayız. Uganda’ya gönderiyorum, Senegal’e gönderiyorum. Birçok kişinin haritada yerini bile gösteremeyeceği ülkelere tırlar dolusu ürün gönderiyoruz. Bu beni çok gururlandırıyor’’ diye konuştu.


( 3360 Okunma )