17-10-2012 11:05
1220
Birlikte Oldukça Aşamayacağımız Engel Yok

“ENGELSİZ YAŞAMI DESTEKLİYORUZ” KONULU TOPLANTIYA KATILAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN VEKİLİ ZİHNİ ALDIRMAZ, TEKERLEKLİ SANDALYEYE OTURARAK, “ENGELSİZ ADANA” İÇİN YAPILANLARI ANLATTI…

 ZİHNİ ALDIRMAZ, “ADANA KABUĞUNU KIRDI VE YÜKSELİŞE GEÇTİ. BİZ TÜRKİYE’DE BU SORUNLARI HERKESTEN ÖNCE ÇÖZECEK GÜÇTEYİZ. BİRLİKTE OLDUKÇA AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL YOK”…

 TOPLANTIDA GÖSTERİLEN, “ENGELSİZ YAŞAMI DESTEKLİYORUZ” KONULU KISA FİLM BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI…

“Engelsiz Yaşamı Destekliyoruz” konulu toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Birlikte oldukça aşamayacağımız engel yok” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapılan ve Vali Yardımcısı İbrahim Avcı’nın da katıldığı toplantıda önce Ergun Özfırıncı’nın yapımcısı olduğu, Serkan Özyumuşak’ın yönettiği ve Celal Karadoğan’ın oynadığı kısa film gösterildi. Büyük beğeni toplayan kısa filmin son bölümünde Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Halis Bayrak ve filmin sponsoru Riga Boya’nın Onursal Başkanı Mahmut Tuncel’in engelsiz yaşamı destekleyen mesajları yer aldı.

Kısa filmin ardından sahneye çıkan ve tekerlekli sandalyeye oturan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, engelsiz kent için yapılan çalışmaları anlattı. Filmin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Zihni Aldırmaz, “Adana kabuğunu kırdı. Adana artık yükselişte. Tüm oda başkanları, dernek başkanları burada. Sayın Valimiz burada. Bu birliktelik oldukça Adana olarak aşamayacağımız engel yok. Biz Türkiye’de bu işi herkesten önce çözecek güçteyiz” dedi.

Zihni Aldırmaz, Ramazan ayına birkaç gün kaldığını anımsatarak, tüm camilerin engelsiz hale getirilmesi çağrısında bulundu. Okullar açılmadan önce aynı çalışmanın okullarda da yapılmasını isteyen Zihni Aldırmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak yol, kaldırım ve ışıklarda çalışmalar yapmayı görev edindik. Hep beraber binalardaki, işyerlerindeki engelleri birlikte kaldıralım. Engelleri kaldırmayan işyerlerine ‘Bu işyeri engellidir’ tabelası asacağız. Engelleri kaldırdığı zaman ‘Bu işyeri engelsizdir. Teşekkür ederiz’ tabelası asacağız. Ben engellilerin kullanamadığı hiçbir şeyi kullanmıyorum. Hedefimiz engelsiz bir kent yaratmak. Birlikten kuvvet doğar. Ortak akıl ortak başarı birliktelikle olur” şeklinde konuştu.

 

Zihni Aldırmaz, kısa vadede tüm belediye otobüslerini engelsiz hale getirmek amacında olduklarını da sözlerine ekledi.

Toplantıda Adana Ticaret Odası Başkanı Ali Gizer, Adana Sanayi Odası Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Borsası Başkanı Muammer Çalışkan, Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Halis Bayrak ve Riga Boya Onursal Başkanı Mahmut Tuncel, engelsiz yaşam ile ilgili görüşlerini ve çalışmalarını anlattı.

 

Toplantıya ayrıca Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Halis Kassap, Çukurova Özürlüler Derneği Başkanı Ahmet Ataş, engelli dernekleri yöneticileri, engelli vatandaşlar katıldı.

Toplantının sonunda Riga Boya tarafından engellilere 20 tekerlekli sandalye hediye edildi.

Kaynak: Zihni Aldırmaz


( 1220 Okunma )