17-10-2012 11:59
980
Adanasporlular'dan Riga Boya'ya Anlamlı Ziyaret

ADANA (İHA) - Bank Asya 1.Lig'de yeni sezonda formasında ‘Riga Boya’ reklamıyla sahaya çıkacak olan Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Adanaspor’un taraftarları, Riga Boya Onursal Başkanı Mahmut Tuncel'i ziyaret edip, eşi ve kendisine Adanaspor forması giydirdi.

Riga Boya'nın, Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB) yer alan fabrikasını ziyaret eden taraftarlar adına konuşan İdris Aktürk, Tuncel ailesine desteklerinden dolayı teşekkür etti. Mahmut Tuncel ve eşi Fatma Tuncel'e aleyhine alkışlar ile tezahüratlarda bulunan taraftarlar, daha sonra Tuncel çiftçine Adanaspor forması hediye etti.

Mahmut Tuncel ise, önce kendisine hediye edilen formayı giydi, ardından da taraftarlara teşekkür etti. Tuncel, “Bank Asya 1. Lig takımlarından Adanaspor'a yürekten başarılar diliyorum. Toros Kaplanı, bu sezon sahaya göğüs reklamı olarak Riga Boya forması ile çıkacak ve ben bundan gurur duyacağım” dedi. Geride kalan sezonda 'Süper Lig'in kapısından dönen Adanaspor'un bu sezon mutlu sona ulaşacağına inandığını da vurgulayan Tuncel, "Ben Adanalıyım, Adana'da iş yapan, dişiyle tırnağıyla kazıyarak bugünlere gelen bir işadamıyım. Ancak, kendimi emekliye ayırıp, kurduğum şirketin sorumluluğunu eşime ve çocuklarıma bırakarak, kendimi sosyal sorumluluk projelerine adadım” ifadesini kullandı.

Adanaspor'un kentin takımı olduğunu hatırlatan Tuncel, konuşmasını da şöyle sürdürdü; "Bir kentin tanınmasında, marka değerine ulaşmasında sporun önemli bir güç olduğuna inanıyorum. Bu nedenle el birliği ile takımımıza sahip çıkmalıyız. Adanaspor formasına markalarımın reklamını vermemdeki amaç da takımımıza sahip çıkmak. Ancak, şunu özellikle belirtmek isterim ki herkes aynı sorumluluğun bilincinde olsun. Bana göre Adana sahipsiz. Adana bunu hiç hak etmiyor. Geçmişin sanayi kenti, Türkiye'nin sanayileşmesine öncülük etmiş olan bir kent. Bugün Türkiye'deki sıralamada aşağıya doğru iniyor. Bu kimi mutlu eder, kime fayda sağlar? Adana'ya karşı sorumluluğumuzu hepimiz yerine getirmek zorundayız. Nasıl ki, bizi dünyaya getiren, büyüten anne ve babamıza nasıl saygı göstermek, hizmet etmek zorundayız, bu topraklara karşı da sorumluluklarımız var."

Tuncel, siyasette de gözünün olmadığını belirterek, “Benim sosyal sorumluluk projelerine art arda böylesine destek sağlamamı bazı çevreler acaba siyasete mi girmek istiyor diye yorumlayabilirler. Benim siyasetle hiç işim olmaz. Benim hedefim, kentime hizmet etmek. İleride de çocuklarıma, aileme gurur kaynağı olacak hayır işleri bırakmak” diye konuştu. Yakında doğum yapacak olan eşi ile formasını giyip poz veren Tuncel, en küçük Adanasporlunun da yolda olduğunu söyledi.

Kaynak


( 980 Okunma )