18-10-2012 11:20
677
Rekor Kan Bağışı Kampanyası Ana Sponsoru Coonex Ve Riga Boya

 

Rekor Kan Bağışı Kampanyası Ana Sponsoru Coonex Ve Riga Boya

Kızılay Adana Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasının ana sponsoru Coonex ve Riga Boya Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuncel, Adana"nın ismini daha iyi yerlere taşımak ve bir marka haline getirmek istediklerini belirterek, kampanyaya katılmak

Kızılay Adana Şubesi tarafından düzenlenen kan bağışı kampanyasının ana sponsoru Coonex ve Riga Boya Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuncel, Adana'nın ismini daha iyi yerlere taşımak ve bir marka haline getirmek istediklerini belirterek, kampanyaya katılmak isteyenlere her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacaklarını söyledi. 

Kızılay Adana Şubesi tarafından kamu ve kurumların desteğiyle, 'Biz Adanalıyık! Kan portakal meyvemiz, yardımsever milletimiz', 'Kan ver hayat kurtar, kahraman ol' sloganlarıyla 8 Haziran Cuma günü kan bağışı kampanyası düzenlenecek. İnsanları kan bağışı konusunda bilinçlenmek amacıyla yapılan kampanyanın hedefi en çok kan toplayarak hem Türkiye, hem de dünya rekoru kırılmak.

Kampanyanın ana sponsoru Coonex ve Riga Boya Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Tuncel, Adana'nın ismini daha iyi yerlere taşımak ve bir marka haline getirmek istediklerini belirterek, kampanya ya katılmak isteyenlere her türlü maddi ve manevi desteği sağlayacaklarını söyledi.

Rekor denemesini duyduğu zaman Adana'nın kan bağışında dünya şampiyonu olma fikrinin kendisini heyecanlandırdığını belirten Tuncel, "Adana Valimiz sayın Hüseyin Avni Coş beyin de bulunduğu bir toplantıda olayı öğrendim. Rekor denemesinden Kızılay başkanımız bahsetti. Adana'nın kan bağışında dünya şampiyonu olma fikri beni heyecanlandırdı. Kızılay başkanımızla görüştük. Adananın Dünya şampiyonluğuna oynaması ve bunu gerçekleştirebilecek olmasına bizde katkı koymak istedik. Adana için sponsor olmaya karar verdik ve ana sponsor olduk" dedi.

Tuncel, kampanyada ilk kanı verenlerden birinin kendisi ve personelleri olacağını kaydederek, "200 personelim ile bizde kampanyaya destek vereceğiz. Organize sanayi bölgesinde 72 aracımızla kan toplayacağız 444 20 58 numaralı telefondan bize ulaşırlarsa cuma günü her türlü desteği veririz" diye konuştu.

Kan vererek kahraman olan Adanalılara tişört dağıtacaklarını söyleyen Tuncel, "Adana'yı dünya lideri yapacağız. Adanalı her zaman kahraman ve bir kez daha kan vererek kahramanlığını dünyaya ilan edeceğiz. Cuma günü 08.00 ile 21.00 arasındaki bu kampanyaya herkesi davet ediyoruz" şeklinde konuştu.


( 677 Okunma )